Asansör Bakımı

Asansör bakımları aylık ve yıllık olarak düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yönetmelikte ve kanunlarda da asansör bakımlarına ciddi bir önem gösterilmiştir. Asansörü kullanan insanların, asansörde taşınan yüklerin ve olası bir kaza durumunda çevredeki canlı ve cansız varlıkların zarar görmemesi için gereken önem gösterilip düzen olarak bakım ve onarım çalışmaları büyük bir özenle ve dikkatle yapılması gerekmektedir. Firma olarak profesyonel ekibimizle bakım ve onarım çalışmaları büyük bir hassasiyet ile yapılacaktır. Firmamız Edessa Asansör olarak sizin güvenliğiniz ve firma imajınız her şeyden önce gelmektedir. Yaptığımız tüm işler bu ilke prensip alınarak yapılmaktadır. Edessa asansör olarak size hizmet etmekten onur duyacağız.

Asansörün aylık ve yıllık bakımı yapılması için alıcı ve satıcı ile garanti süresi boyunca bir sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşme ile garanti süresi boyunca bakım ve onarım işlemleriniz yapılacaktır. Garanti süresi bitiminden sonra ki dönemlerde de aylık olarak bakım ve onarım işlemleri yapılması için sözleşmeler yapılacaktır. Hukuki olarak asansörlerin bakım ve onarım çalışmaları için sözleşme yapmak zorunlu olmaktadır. Bu sözleşme ek olarak bir montaj veya ek bir parça kapsamında değildir sadece bakım ve onarım çalışmaları için geçerli olacaktır. Asansörde ki parça sorunları yine garanti kapsamı içerisinde olacaktır fakat bakım yapılması için gereken sözleşmede bunun gibi montaj vb. maddeleri bulunmamaktadır. Asansör montajı yaptıktan sonra diğer tüm parçalarda çıkan sorunlar bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında kısa sürelerde müdahale edilecektir. Firma olarak sizin işletmenizin bu konuda mağdur etmeyi asla istemeyiz. Yönetmelikte de olduğu gibi bir zorunluluk olan kısa sürelerde parça temini ilkesini firma olarak en hassas düzeyde benimsemiş bulunmaktayız.

Asansör bakımında yağlanması gereken parçalar, sorun oluşturabilecek parçalar kontrol edilerek özenli bir çalışma gösterilecektir. Asansörün verimli bir şekilde çalışması için ihtiyacı olan yağlama çalışmaları dikkatle yapılacaktır. Bunun yanında soruna meyilli parçalar dikkatle kontrol edilerek değiştirilecektir. Asansörün verimli bir şekilde çalışıp çalışmadığı özenle kontrol edilerek gerekli bilgiler müşterimize verilecektir. Ayarsız bir yapı ile karşılaşıldığında hemen müdahale edilip gerekli ayarlama işlemleri yapılacaktır.

Asansör bakımı yapıldıktan sonra yapılan işlemler bir yerde arşivlenmektedir. Bu arşivleme işlemleri bir defter ile tutulmaktadır. Asansör bakımı yapıldıktan yapılan işlemler bu deftere kaydedilecektir. Bu defter yetkili kişi tarafından uygun bir yerde muhafaza edilmelidir. Edessa Asansör olarak bakım ve onarım çalışmalarınız yapmaktan onur duyarız.